Smrek, borovica a jedľa - obľúbené vianočné stromčeky


Čerstvo rezaná jedľa či smrek alebo borovica v kvetináči? Tieto druhy ihličnatých stromov majú ľudia najradšej ako vianočný stromček. Živý stromček vám krásne prevonia miestnosť a naladí vás na tie pravé Vianoce.

Vianočné stromčeky: borovica, jedľa alebo smrek?Aký živý vianočný stromček bude pre vás ten najlepší? Záleží, čo od stromčeka očakávate a aký druh sa vám najviac páči.

Jedľa - výhodou jedle je to, že nereaguje až tak moc na teplo, čo znamená, že ihličie z nej neopadáva tak často. Je to veľmi kvalitný strom, ktorý sa môže pýšiť svoju pravidelnosťou a hutnosťou vetvičiek.

Borovica - borovica vám tiež vydrží dlho krásne zelená, tiež rovnako ako jedľa málo opadá. Borovica často nie je príliš vysoká, má menej vetvičiek, ktoré sú menej husté.

Smrek - smrek patrí medzi domácnosťami asi k najvýužívanejším vianočným stromom. Smrek čoraz častejšie sa využíva ako vianočný stromček v kvetináči.

Vianočný stromček v kvetináči: ideálna voľba pre milovníkov prírodyStále väčšiu obľubu v slovenských domácnostiach si nachádza vianočný stromček v kvetináči. Stromček v kvetináči dostatočne zalievajte, a ešte pred tým, než ho dáte do miestnosti, nechajte ho aklimatizovať. Jeden alebo dva týždne pred tým ho dajte na chladnejšie miesto ako napríklad balkón, pivnica alebo chodba. Vianočný stromček v kvetináči je najčastejšie smrek pichľavý, jedľa, smrek a borovica. Po Vianociach si potom môžete stromček odstrojiť a užiť si ho aj niekoľko rokov. Môžete ho totiž zasadiť na záhrade a tešiť sa z neho práve tam.


O cene vianočného stromčeka rozhoduje nielen druh, ale aj jeho výška.

Živé vianočné stromčeky z nášho e-shopu: