Filtre

Typ vzrastu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Stredomorské a exotické okrasné dreviny a palmy

Exotické rastliny a exotické okrasné dreviny na zahrade vyniknú a oku lahodí ich cudzokrajný vzhľad.

29,00 €
skladom 248 ks
9,99
Kúpiť
bez DPH8,33 €
24,90 €
skladom 216 ks
11,99
Kúpiť
bez DPH9,99 €
29,00 €
skladom 112 ks
17,99
Kúpiť
bez DPH14,99 €
29,99 €
skladom 215 ks
17,99
Kúpiť
bez DPH14,99 €
159,99 €
skladom 29 ks
34,99
Kúpiť
bez DPH29,16 €
100,00 €
skladom 300 ks
89,00
Kúpiť
bez DPH74,17 €
349,99 €
skladom 205 ks
199,99
Kúpiť
bez DPH166,66 €

Tropické stromy a kríky v okrasnej záhrade

Ak túžite po niečom netradičnom a originálnom, potom sú to tropické rastliny. V okrasných záhradách rozhodne zaujmú. A dokonca sa môžeme stretnúť s takými, ktorým sa v našich podmienkach bude výborne dariť.

Medzi známe druhy patrí bugénvilea, olivovník, citrusy, palmy, aloe vera, agáve, juka ... Obľúbený je napríklad oleander, ktorý u nás dorastá asi do 1,5 m, máva spravidla biele, ružové alebo karmínovo červené, jemne voňajúce kvety. Ale pozor - oleandre sú jedovaté.

Ak hľadáte palmy, ktoré zvládnu chladné počasie, potom by ste mali zvážiť nákup mrazuvzdornej palmy.

Dojem stredomorskej záhrady dotvára tiež rozmarín.

Exotické rastliny môžu byť kombinované aj s ostatnými drevinami, trvalkami a letničkami v kvetináčoch.

Granátovník a Olivovník ako bonsai

Olivovníky je vhodné tvarovať ako bonsaje. Majú zaujímavé tvary. Pokrútené kmene a striebristo zelené lístky vyzerajú ihneď ako sto rokov starý bonsai. Rastlina rastie z počiatku veľmi rýchlo. Správnym tvarovaním koruny a prierezom tieniacich vetiev dosiahnete žiadaného efektu. Olivovník tak bude mať dobrý základ pre svoj rast. Granátovník tiež zaujme aj svojimi krásnymi, väčšinou červenými kvetmi. Zakrpatená forma Nana má menšie listy aj plody a výborne sa hodí na tvarovanie bonsajov.

Olivovníky

Olivovník je strom s dlhou tradíciou a symbolikou. Jeho krásne zelené lístie a plody olív sú známe po celom svete. Okrem estetického pôvabu prináša olivovník aj mnoho výhod. Jeho výnimočné vlastnosti a odolnosť voči mnohým podmienkam robia z neho ideálneho spoločníka pre váš exteriér.

V našom e-shope si môžete vybrať z rôznych veľkostí a typov olivovníkov, aby ste našli ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám. Ponúkame rôzne odrody, ktoré sa líšia vo veľkosti, tvare a odolnosti.
Naše olivovníky sú starostlivo pestované s láskou a odbornou starostlivosťou, aby sme vám mohli ponúknuť len to najlepšie.

Palmy

V našom internetovom obchode nájdete mrazuvzdorné palmy za najlepšie ceny. Máme rôzne palmy, ktoré sú odolné voči chladnému počasiu, takže si môžete vybrať tú dokonalú pre váš domov alebo záhradu.

V našom internetovom obchode sa môžete tešiť z najlepšieho výberu mrazuvzdorných palem za skvelé ceny. Naša ponuka obsahuje rôzne palmy, ktoré sa dokážu prispôsobiť aj tým najnáročnejším klimatickým podmienkam.

Naša ponuka zahŕňa rôzne druhy mrazuvzdorných paliem, ktoré disponujú vysokou odolnosťou voči mrazu.

Pre objednanie pohodlne navštívte náš eshop a vyberte si palmy z našej širokej ponuky.