Rododendrón yakushimannum Rhododendron yakushimannum

Charakteristika

Je to stále zelený ker. Dorastá do výšky 30-250 centimetrov. Jeho listy majú podlhovastý tvar, sú kožovité a široko eliptické. Kvety sú zvonkovité v mladom veku sú zafarbené do sýtoružovej farby. V staršom veku rastliny sú bledo ružové a neskôr sú kvety úplne biele.

Druhy

Anilin- stále zelený ker, ktorý dorastá do výšky až 2 metrov. Má omnoho širšie listy ako iné typy rododenrónov. Listy sú oválne, nešupinaté a kvety sú laliovo červené.
Bad Zwischenahn- je to stále zelený ker dorastajúci do výšky až 180 centimetrov. Listy sú veľké a podlhovasté. Kvety sú otvorene zvonkovité. Farba kvetov je v mladom veku jemne ružová neskôr svetlejšia.
Polaris- tento typ je zaujímavý typ že jeho tvar je plocho guľovitý. Maximálne môže dorásť do výšky 1 metra a šírky 1,5 metra. Listy sú široké a oválne, trochu zvlnené a tmavo zelené. Mladé kvety majú farbu červenú v staršom veku jemne ružovú so žltou kresbou.
Siberwolke- má veľké a podlhovasté listy v guľatom tvare. Kvety sú otvorené zvonkovito. Mladá kvety sú purpurovej farby, alebo červenoružové. Staršie kvety sú belavé až biele.