Okrasné stromy na kmienku, ktoré dodajú vašej zimnej záhrade charakter

Jedným zo spôsobov, ako urobiť záhradu zaujímavú, aj v zime, je vysadiť stromy s farebnými kmeňmi a nápadnými vzormi. Práve v zimnej sezóne sa kmene stromov naozaj zviditeľnia a upútajú vašu pozornosť. Existuje mnoho stromov, ktoré stoja za to zasadiť, a tu sú niektoré, z ktorých by každá záhrada mala mať aspoň jeden.

Okrasné stromy na kmienku

Okrasná Čerešňa

Jej kmeň vyzerá veľkolepo v bielej krajine pokrytej snehom!

Japonská Čerešňa

Prunus serrulata, známa tiež ako Japonská Čerešňa, je strom s nádherným zrkadlovo lešteným kmeňom stromu. Darí sa jej na slnku alebo v polotieni. Farba kôry vyzerá najlepšie na slnku. Má rada neutrálne až mierne vápenitú úrodnú pôdu, ktorá musí byť dobre odvodnená a bohatá na humus. Dorastie do výšky 5-7 metrov a šírky 4-5 metrov.

Okrasný Javor

Javor je strom, ktorý stojí za to mať vo všetkých ročných obdobiach a aj v zime prináša niečo zvláštne.

Himalájskej breza


Ako názov napovedá, táto Breza pochádza z Himalájí. Betula utilis sa stala obľúbeným stromom, pretože znáša vietor lepšie ako obyčajná breza. Môže dosiahnuť 10 až 15 metrov a má biely kmeň stromu s vločkovú kôrou. Je to veľmi krásny strom, ktorý možno použiť na vytvorenie pocitu lesa na záhrade. Darí sa jej na slnku alebo v polotieni a nemá žiadne zvláštne požiadavky na typ pôdy - bude sa jej dariť v akejkoľvek pôde. Kmeň sa stáva veľmi prominentným, ak je umiestnený pred zimným zeleným živým plotom alebo kríkom. Kontrast tmavo zelenej a bieleho kmeňa stromu je úplne úžasný.