Kráľovná Jari 2024: Magnólia okrasné rastliny Novinky

Jar 2024 sa blíži a s ňou prichádza aj čas na oživenie našich záhrad. Medzi najväčšie hviezdy okrasných rastlín tohto roka patrí nepochybne magnólia. Tento pôvabný okrasný strom s krásnymi kvetmi sa stáva stredobodom pozornosti v každej záhrade, a to vďaka svojej nádhernej kvetovej kráse a nezameniteľnej vôni.

Kráľovná Jari 2024: Magnólia okrasné rastliny Novinky - Najlacnejšie dreviny

Prečo je magnólia must-have rastlinou tento rok

Magnólia, so svojimi veľkými, farebnými a voňavými kvetmi, je ideálnou voľbou pre každého, kto chce pridať trochu elegancie do svojej záhrady. Jej kvety, ktoré sa objavujú skoro na jar, sú nielen vizuálne ohromujúce, ale tiež ich sprevádza upokojujúca, jemná vôňa, ktorá obohatí atmosféru každého vonkajšieho priestoru.

Ako sa starať o magnóliu?

Starostlivosť o magnóliu nie je tak náročná, ako by sa mohlo zdať. Táto rastlina uprednostňuje slnečné až polotienisté stanovište s dobre odvodnenou, ale vlhkou pôdou. Je dôležité ju chrániť pred silným vetrom, čo je kľúčom k udržaniu jej nádherných kvetov v dobrom stave.

V ponuke nášho e-shopu nájdete širokú škálu magnólií, od tradičných bielych a ružových odrôd až po vzácne a exotické druhy.

Nečakajte a doprajte svojej záhrade to najkrajšie jarné prebudenie s magnóliou.