Najkrajšie kvitnúce kríky na neskoré leto

Pestovanie kríkov kvitnúcich koncom leta je dobrý spôsob, ako dodať vašej krajine farbu, keď v auguste a septembri začne blednúť. Niektoré z týchto kríkov začínajú kvitnúť skôr v roku, ale majú dobrú výdrž a pokračujú v kvitnutí až do septembra. Iné sú neskoro kvitnúce.

Najkrajšie kvitnúce kríky na neskoré leto Budleja

V lete kvitnúce kríky dokážu oživiť každú záhradu. Tu je náš výber kríkov, ktoré kvitnú v lete alebo vydržia až do začiatku jesene.

Budleja motýlí ker

Buddleia davidii je obľúbená kvetina záhradkárov. Je to odolná rastlina, ktorá môže rásť v mnohých rôznych prostrediach. Tento ker je známy svojimi farebnými kvetmi, ktoré sa môžu líšiť farbou od bielej po fialovú.

Ibištek sýrsky

Ibištek sýrsky je klasickým prispievateľom kvetov do krajiny počas neskorého leta.

Ibištek bahenný

Existuje ďalší druh ibišteka , ktorý je odolný v mnohých oblastiach, ale nie je tak rozšírený. Je to Hibiscus moscheutos, Ibištek bahenný ktorý rastie rýchlejšie.Tento ker je známy svojimi obrovskými kvetmi.

Hortenzia kalinolistá paniculata

Je lákavé zaradiť hortenziu paniculata medzi strom, no odborníci túto drevinu nazývajú ker. Tak či onak, kvôli jej veľkosti a množstvu kvetov nemôžete túto rastlinu prehliadnuť v krajine neskorého leta. Tento ker vdýchne vášmu dvoru nový život v auguste, septembri a jesenných mesiacoch.

Oleander

Oleander ponúka letné kvety v odtieňoch ružovej, červenej, fialovej, žltej a bielej. Má dlhé obdobie kvitnutia - od jari do leta a niekedy začiatkom jesene; rastie celoročne v teplejších klimatických podmienkach.

Škumpa vlasatá

Škumpa vlasatá má v lete pekné ružové chocholy, ktoré sú ako pernaté kvety. Vyzerajú ako krásne oblaky dymu. Kvety rastú len na starom poraste, preto si dávajte pozor na prílišný rez. Jeho lístie je tiež pútavé, s tmavofialovými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do žlta, oranžova a červena.

Ruža vráskavá

Ruža vráskavá kvitne od júna do septembra svoje okolie skrášluje svojou sladkou vôňou kvetov a sfarbením. Plne mrazuvzdorná. Sfarbenie na jeseň je široko spektrálne od zlatej cez oranžovú až po červenú.