Najkrajšie okrasné dreviny na tvarovanie

Premeňte tieto trpasličie stromy, kríky a bylinky na umelecké diela.

Najkrajšie okrasné dreviny na tvarovanie

Ak chcete strihať zakrpatené stromy, kríky alebo trvalky do geometrických tvarov v trojrozmernom priestore (gule, kocky atď.), potom je nevyhnutné nájsť tie najlepšie rastliny a naučiť sa s nimi pracovať.

Najlepšie rastliny na tvarovanie medzi stromami, kríkmi a bylinami majú malé listy, ktoré sa rady strihajú, rýchlo rastú a majú hustý vzor vetiev.

Tisové kríky

hličnany známe ako odolné krajinné rastliny vhodné do rôznych podmienok ( vrátane tieňa ), Tis Taxus sú ihličnaté vždyzelené kríky - stromy.

Tuje okrasné kríky

Thuja occidentalis Tuja je tiež ihličnatý vždyzelený strom. Môže nadobúdať rôznych veľkostí a rastlinných foriem; ktorý si vyberiete, závisí od tvaru výsledného kríka, ktorý hľadáte.

Zakrpatené smreky

Picea glauca 'Conica' je ďalším pomalým pestovateľom, ale vynahradzuje to hustým a voňavým olistením. Tento trpasličí strom Smrek je tiež skvelý, ak potrebujete rastliny s pyramidálnym alebo kužeľovým tvarom.

Krušpán

Rastlina na tvarovanie je iba jedno použitie pre Buxus. Krušpán sa používa vo formálnych krajinných návrhoch po celé veky, pretože je tak ľahké vytvoriť ostré, rovnomerné línie s týmito širokolistými stálezelenými kríkmi.

Vtáčí zob

Niektoré z najlepších rastlín na tvarovanie patria tiež medzi najlepšie živé ploty, pretože žiaduce vlastnosti pre prvé sú žiaduce aj pre druhé. Je neopadavý, takže vám bude robiť radosť po celý rok.