Najkrajšie rastliny v okolí bazéna

Kľúčom k rozumnej voľbe rastlín okolo bazéna je nájsť silné rastliny, ktoré odolajú vašej klíme, ľahko sa udržiavajú a stále dobre vyzerajú.

Najkrajšie rastliny v okolí bazéna - Naj Dreviny

Vyberajte okrasné rastlíny, kvety, stromy a kríky, ktoré budú dobrou voľbou pre vysádzanie okolo bazénov:

Tip

Mnohé rastliny, ktoré neodolajú silnejším mrazom, je možné pestovať aj kvetináči a následne ich prezimovať v interiéri.

Ibištek

Máte na výber z mnohých druhov a farieb Ibišteka. Ibištek je smädná rastlina, preto jej zabezpečte dostatok vody.

Ozdobnica

Okrasné trávy sú vo všeobecnosti vynikajúcou voľbou pre terénne úpravy pri bazéne. Sú nenáročné na starostlivosť, nie sú príliš chaotické, rýchlo rastú, pekne splývajú s ostatnými rastlinami a vytvárajú nápadný tvar, vo dne aj v noci.

Bambus

Okolo bazéna je bambus ideálny na vytváranie živých plotov a premenu vášho bezóna na očarujúcu sviežu oázu. Medzi všetkými existujúcimi odrodami si môžete vybrať druh, ktorý sa vám páči. Niektoré sú vysoké maximálne 50 cm, zatiaľ čo iné môžu dosiahnuť výšku viac ako 5 metrov.

Papraď

Exotické papradie,  je ideálne do každej okrasnej záhrady. Nádherná dekoračná bylina.

Pelargónie muškáty

Pre žiarivú, krásnu farbu, ktorá trvá od jari do jesene, nič neprekoná hybridy nazývané muškáty. Niekedy vyzerajú ako exotické tropické kvety.

Oleander

Oleander je ker, ktorý so svojimi peknými bielymi, červenými alebo ružovými kvetmi určite vnesie do vášho bazéna nádych Stredomoria. Je to veľmi praktická rastlina, pretože okrem toho, že oleandrové živé ploty pekne zdobia vašu záhradu, chránia pred vetrom a zvedavými pohľadmi!

Palma

Ak chcete okolo svojho bazéna navodiť exotickú atmosféru, palma je jednoducho ideálna! Vyberte si druh, ktorý bude vyhovovať klíme vášho regiónu, ale aj veľkosti, ktorú máte okolo bazéna.

Bougainville Bogenviela

Chcete v lete okolo bazénafarbu a bujnú vegetáciu? Bougainvillea je pre vás! Popínavé rastliny so svojimi peknými kvetmi v pestrých farbách (oranžová, červená, ružová, biela, fialová) sú v Stredomorí veľmi obľúbené a  dodajú vášmu exteriéru nádych dovolenky.

Cyprus

Ak chcete dať svojej záhrade veľmi južanský nádych, prečo neobložiť bazén niekoľkými cyprusmi a vytvoriť tak majestátny živý plot? Pridajte niekoľko olivovníkov a stredomorská výzdoba bude vysadená.