Breza previsnutá Betula Pendula

Táto Breza previsnutá je 15 až 20 metrov vysoký strom. Breza má korunu veľmi vzdušnú a previsnutú. Kôra, vďaka ktorej je breza taká populárna je v mladosti hnedá, neskôr biela a v starobe ju má breza do čierna popraskanú.

Charakteristika

Breza má listy v tvare pílkovitého trojuholníčka, ktoré sa na jeseň sfarbujú dožlta. Breza rastie veľmi rýchlo a nevyžaduje si veľkú starostlivosť. Breza sa hodí do záhrad ako solitér, alebo do menších lesíkov.

Druhy

Bíbor- Táto breza previsnutá je červená odroda. Breza Bíbor dorastie do výšky maximálne 15 metrov. táto breza má vínovočervené listy, ktoré ostro kontrastujú s bielym kmeňom. Breza sa hodí do záhrad ako solitér, alebo do stromoradia. Breza sa za zavlažovanie odvďačí intenzívnejšou farbou a breza tiež obľubuje slnečné miesta, alebo polotieň.
Verucosa- Breza je veľmi obľúbený, opadavý strom so štíhlimi, elegantnými výhonkami previsnutými kolmo nadol. Má oválne zelenožlté listy so zúbkovitým vrúbkovaním. Úplne nenáročná na pôdu a stanovištia. Na jar vytvára žltozelené jahňady. 
Fastigiata- je to štíhlo rastúca odroda brezy s bizarnými pokrútenými konárikmi smerujúcimi ostro nahor. Na jeseň sa vyfarbuje do žlta. Nenáročná na pôdu, vhodná na stromoradia a aleje.
Purpurea- breza má štíhli vzrast, výhonky sú elegantné a jemné s purpurovo červenými listami. Listy s=u vajcovitého až trojuholníkového tvaru s jemným vrúbkovaním.