Perovec Pennisetum

V posledných rokoch ponuku okrasných tráv spestruje atraktívny druh perovca, ktorý vyniká výraznou farebnosťou. Ide o perovec siaty, ktorý sa dá kúpiť nielen počas jarného obdobia ale aj na jeseň.

Charakteristika

Perovec siaty (Pennisetum setaceum), napríklad jeho kultivar Purpureum patrí k nádherným a pestovateľsky nenáročným záhradným rastlinám. Pestovať sa dá úspešne aj vo vegetačných nádobách. Ak je vysadený na slnečnom a teplejšom mieste, počas celej sezóny okúzľuje nápadnou farebnosťou. Ozdobou na konci leta sú aj nápadné súkvetia. Rastlina v ideálnych podmienkach, pri pravidelnom zavlažovaní a prihnojovaní, dorastá do výšky až 1,5m, často aj rovnakej šírky. 

Nároky

Perovec siaty zimy v našich záhradách neprežije. Ak ho ale pestujetev nádobe, prenesením do svetlej a chladnej miestnosti mu vytvoríte priaznivépodmienky, kde pri občasnej zálievke prezimuje. Vykopať bohato olistenúrastlinu zo záhona a pred príchodom mrazov ju presadiť do nádoby, ale nedávazmysel. Toto nebýva úspešné. Najjednoduchšie tak bude si v ďalšom rokuzaobstarať novú rastlinu.