Kvitnúce sakury a magnólie plné ružových kvetov

Na kvitnúce stromy sa tešíme celú zimu. Na začiatku jari štartujú záplavy ružových kvetov sakury a magnólie. A hneď po nich vykvitajú azalky, dulovec, zemolez a mnoho ďalších.

Kvitnúce sakury a magnólie

Farebná krása väčšiny rastlín sa v našom podnebnom pásme rozvinie len na pár týždňov. Preto niektoré druhy kvitnú len na jar a iné až v lete alebo na jeseň. Postupným nalietavaním opeľovačov zaisťujú dlhodobé prežitie.

Stávka na istotu - Sakura a Jabloň

Symbolizuje pominuteľnosť vecí a plynutie času. Nám podobne poslúžia ružovkasté kvety obyčajné jablone.
Sakura dobre vyznie na pozadí vyšších ihličnanov, ale je to jednoznačne solitér. Na naozaj veľkých záhradách sa znesú aj viaceré sakury - napríklad v rohoch verandy alebo v rade pozdĺž cesty.

Sakura dobre vyznie na pozadí vyšších ihličnanov, ale je to jednoznačne solitérna drevina. Na naozaj veľkých záhradách môžeme umiestniť aj viac Sakúr - napríklad v rohoch verandy alebo v rade pozdĺž cesty.

Ružový oheň - Magnólia

Ako ružový oheň zažiari Magnólia čiže Magnólia ľaliokvetá. Oproti Sakurám majú neporovnateľne väčšie kvety a tiež kvitnú o niečo dlhšie. Na tejto planéte neexistujú starobylejšie kvitnúce rastliny - magnólie voňali už dinosaurom. Najpestovanejším druhom je pravdepodobn Magnólia Soulangeova.

>Vyberajte obľúbené okrasné Sakury a kríky do záhrady na našom e-shope: