Filtre

Typ vzrastu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Kvitnúce trvalky do záhrady

Kvitnúce dlhoveké trvalky ktoré okrasnú záhradu príjemne doplnia.

9,99 €
skladom 215 ks
2,99
Kúpiť
bez DPH2,49 €
9,90 €
skladom 212 ks
2,99
Kúpiť
bez DPH2,49 €
9,99 €
skladom 255 ks
2,99
Kúpiť
bez DPH2,49 €
14,90 €
skladom 255 ks
3,49
Kúpiť
bez DPH2,91 €
8,00 €
skladom 215 ks
3,49
Kúpiť
bez DPH2,91 €
8,00 €
skladom 234 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
8,00 €
skladom 234 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
8,00 €
skladom 234 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
15,00 €
skladom 245 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
9,99 €
skladom 284 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
9,99 €
skladom 284 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
9,99 €
skladom 284 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
9,90 €
skladom 245 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
14,90 €
skladom 255 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
14,90 €
skladom 255 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €
8,49 €
skladom 250 ks
3,99
Kúpiť
bez DPH3,33 €

Trvalky nielenže poskytujú roky krásy, ale sú aj relatívne bezúdržbové. Mnohé trvalky sú navyše dostupné v širokom výbere farieb a tvarov, takže si môžete nájsť tú dokonalú do vašej záhrady. A keďže väčšina trvaliek rastie pomaly, poskytujú vašej záhrade naturalistický efekt bez toho, aby ste museli tráviť veľa času ich sadením a polievaním.

Kvitnúce trvalky sú skvelým spôsobom, ako dodať farbu a živosť do záhrady po celú sezónu. Medzi populárne trvalky patria levanduľa, klinček, hosta a astra.

Levanduľa je jednou z najobľúbenejších trvaliek pre svoj charakteristický vzhľad a vôňu. Jej aromatické kvety môžu byť fialové, ružové a kvitne počas letných mesiacov. Okrem estetických vlastností má levanduľa aj liečivé účinky a často sa používa v kozmetike a aromaterapii.

Klinček je ďalšou populárnou trvalkou, ktorá kvitne v letných mesiacoch. Jeho kvety môžu byť ružové, červené, biele alebo žlté a majú príjemnú vôňu. Klinček sa často používa ako ozdoba do kvetinových záhonov a tiež ako zdroj liečivých látok v tradičnej medicíne.

Hosta je trvalka, ktorá sa vyznačuje svojimi veľkými listami a kvetmi v jemných farbách. Kvitne v lete a dokáže dobre rásť v tieni alebo polotieni. Hosta sa často používa ako okrasná rastlina do záhonov, ktorá dodáva do záhrady zeleň a sviežosť.

Astra je trvalka, ktorá kvitne v jesenných mesiacoch a prináša do záhrady farebné kvety v odtieňoch fialovej, ružovej, bielej alebo žltej. Astra má rôzne veľkosti a tvary, od malých až po veľké kvety, a preto ju možno použiť do rôznych typov záhonov.

Výber kvitnúcich trvaliek do záhrady je veľmi dôležitý, pretože trvalky sú prevažne viacročné rastliny, ktoré sa v záhrade udržiavajú po mnoho rokov. Vyberte si teda trvalky, ktoré sa vám páčia a vyhovujú vašim potrebám a požiadavkám pre dokonalú záhradu.

Kosatce - záhradná exotika na dosah

Kosatec (Iris) je rastlina, ktorá sa vyznačuje nádhernými kvetmi a zaujímavými tvarmi. Jeho pestrofarebné kvety a široká paleta odtieňov robia z kosatca ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako svojim záhradám dodávať eleganciu a šarm.

Vyberte si z našej ponuky kosatcov na predaj a zažite radosť z krásnej a jedinečnej záhrady.

Kosatce sú veľmi obľúbenými kvetinami medzi záhradkármi a milovníkmi rastlín. Tieto elegantné a kvitnúce trvalky očaria svojimi nádhernými kvetmi a sú skvelým doplnkom do každej kvetinovej záhrady. Naše záhradné centrum ponúka na predaj kosatce a ďalšie kvitnúce trvalky, ktoré dodajú vašej záhrade nezabudnuteľnú atmosféru.

Kosatce sú často nazývané aj Iris a sú jedny z najkrajších kvetinových rastlín, ktoré môžete pestovať vo svojej záhrade. Ponúkame širokú škálu odrôd kosatcov rôznych farieb a veľkostí. Od tradičných modrých a fialových odtieňov až po moderné pestrofarebné kultivary.

Kosatec sa ideálne hodí na slnečné stanovištia, kde sa môže tešiť plnému slnku a vytvoriť krásne kvety. Sú trvalkami, ktoré sa každý rok vracajú s novými kvetmi a zdobia vašu záhradu dlhé mesiace.

V našom sortimente nájdete nielen Kosatec, ale aj ďalšie krásne kvitnúce trvalky, ktoré môžu ozdobiť váš vonkajší priestor. Ponúkame trvalky rôznych veľkostí a farieb, aby ste si mohli vybrať tie najvhodnejšie pre svoju záhradu.

Trvalky na slnko a do tieňa: Ideálne riešenie pre každú záhradu

Trvalky sú skvelým spôsobom, ako pridať farbu a život do vašej záhrady počas celého roka. Na našom eshope nájdete široký výber trvaliek, ktoré sú ideálne pre slnečné aj tienisté miesta. Bez ohľadu na to, aké podmienky máte vo svojej záhrade, u nás si vyberiete rastliny, ktoré sa budú perfektne hodiť.

Trvalky na slnko

Trvalky milujúce slnko sú dokonalým riešením pre miesta vo vašej záhrade, ktoré sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu počas väčšiny dňa. Tieto rastliny sú odolné voči vysokým teplotám a suchu, čo z nich robí nenáročný a esteticky príťažlivý prvok záhrady. Medzi naše obľúbené slnečné trvalky patrí Echinacea, Levanduľa Budleja, Poludňovka, Klinkčk a iné. Každá z týchto rastlín ponúka krásne kvety, ktoré pritiahnú motýle a včely, čím podporujú biodiverzitu.

Trvalky do tieňa

Pre záhrady, ktoré sú viac v tieni, ponúkame široký sortiment trvaliek, ktoré prospievajú aj pri nižšom svetelnom prostredí. Tieto rastliny sú ideálne pre miesta pod stromami, pozdĺž plotov alebo budov, kde slnko svieti len niekoľko hodín denne. Medzi najobľúbenejšie trvalky do tieňa patrí Hosta, BruneraPapraď. Tieto rastliny nielenže dodávajú záhrade farebný kontrast, ale tiež vytvárajú svieže zelené plochy, ktoré pôsobia upokojujúco.