Filtre

Typ vzrastu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Brest - dekoračný listnatný strom

Brest (Ulmus) je nenáročná drevina, ktorá rastie všade s výnimkou vysokohorských oblastí. Brest je okrasný strom s výrazným olistením. Obľúbený do okrasných kompozícií a nenáročný na pestovanie.

Brest sa teší popularite pre svoju nenáročnosť pestovania, širokú variabilitu využitie v záhrade a v neposlednom rade aj pre vitalitu a príťažlivý vzhľad. Okrasný strom Brest najlepšie porastie na slnečnom stanovišti, ale dariť sa mu bude aj v polotieni. Drevina nevyžaduje zimnú starostlivosť, mrazom odoláva do -28 ° C.

Brest je jedným z tých stromov, ktoré prinášajú do vášho prostredia osobitú atmosféru a okúzľujúci vzhľad. Jeho výrazné listy, dodávajú okoliu žiarivý a teplý vzhľad. Tento strom je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné a originálne pre svoj záhradný dizajn.

Nech už hľadáte dominantný strom pre vašu záhradu alebo príjemný tieňový prvok pre váš terasu, Brest je skvelou voľbou pre každého záhradníka.

Navštívte náš e-shop a objavte široký výber listnatých stromov Brest za skvelé ceny. Okrem toho, v našej ponuke nájdete aj ďalšie druhy stromov a drevín, ktoré vám pomôžu vytvoriť ideálnu záhradnú atmosféru.