Najfarebnejšie dreviny jesene

Okrasná jabloň

Okrasné jablone sa môžu popíšiť nielen pekne sfarbenými listami, ale aj množstvom drobných jabĺčok, ktoré sú ozdobou až do zimných mesiacov. Ide o mohutnejšie solitérne pôsobiace stromy, ktoré sú vhodné do väčších vidieckych záhrad. Kultivary s prevísajúcimi výhonkami sa hodia do menších záhrad.

Lieska

Lieska je vďačnou drevinou pre podhorské a horské oblasti. Aj ona sa môže na jeseň popýšiť zlatistým sfarbením listov. Potrebuje priestor, aby vynikla. Potrebuje slnečné miesto alebo polotieň vlhkú humusom znásobenú pôdu s obsahom vápnika.

Ambrovník

Jedna z najatraktívnejších drevín jesenného obdobia pochádzajúca z Ameriky je vhodná do väčších záhrad. Vyniká lesklými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do oranžova, červena až purpurova. Zaujímavé sú aj ježovité súplodia, ktoré strom zdobia počas zimy. 

Bršlen

Neskoro na jeseň je táto drevina neprehliadnuteľná. Jej listy sú z počiatku šarlátové, neskôr majú ružový nádych. Atraktívna je aj počas zimy. Bršlen je vhodné umiestniť pred tmavšie ihličnany a listnáče. Rovnako vyniká v spoločenstve trvaliek kvitnúcich v jesennom období. 

Vyberáme okrasné dreviny jesene z nášho e-shopu: