Obľúbené kvitnúce trvalky

Ak hľadáte spôsob, ako oživiť svoju záhradu a pridať jej farbu a život, nezabudnite na obľúbené kvitnúce trvalky. Tieto rastliny majú svoje jedinečné čaro a niektoré z nich sú nesmierne populárne pre svoju krásu.

Obľúbené kvitnúce trvalky do záhrady - Najlacnejšie dreviny

1. Levanduľa (Lavandula)

Levanduľa je ikonickou rastlinou, známou svojou nádhernou vôňou a fialovými kvetmi. Tieto kvitnúce trvalky sú nielen pôvabné, ale aj užitočné. Levanduľové oleje sa používajú v aromaterapii na zmiernenie stresu a nespavosti. Jej nenáročná povaha ju robí ideálnou pre začiatočníkov v záhradníctve.

2. Kosatec (Iris)

Kosatec, inak známy ako iris, je elegantná kvetina, ktorá pridáva luxusný nádych do každej záhrady. Je k dispozícii v rôznych farbách, vrátane modrej, fialovej a bielej. Tieto krásne kvety kvitnú na jar a ich štruktúrovaný vzhľad priťahuje mnoho záhradkárov.

3. Železník (Verbena)

Železník je trvalka, ktorá si získala popularitu svojimi farebnými listami a nádhernými kvetmi. Táto rastlina je skvelou voľbou pre tie časti záhrady, ktoré potrebujú trochu farby a kontrastu. Železník existuje v rôznych odtieňoch, čo vám umožňuje vytvárať zaujímavé kombinácie farieb.

4. Rozchodník (Sedum)

Rozchodník je trvalka so šťavnatými listami a kvetmi, ktoré môžu byť vo forme zvončekov alebo hviezd. Táto rastlina je odolná voči suchším podmienkam, čo ju robí ideálnou pre záhrady, kde je voda obmedzená. Okrem toho je Rozchodník skvelým prírodným lákadlom pre motýle a včely.

5. Flox (Phlox)

Flox je ďalšou nádhernou kvitnúcou trvalkou, ktorá prináša radosť svojimi žiarivými kvetmi. Tieto kvety sú dostupné v rôznych farbách a majú silnú vôňu. Floxy sú vhodné pre záhrady rôznych veľkostí a sú skvelým doplnkom do kvetinových záhonov.

6. Echinacea (Echinacea purpurea)

Echinacea je kvitnúca trvalka, ktorá pridáva záhrade divoký a rustikálny vzhľad. Je známa svojimi veľkými kvetmi s výrazným stredom a je obľúbenou medzi pestovateľmi kvetín.

7. Ľalia (Lilium)

Ľalia je kvetina, ktorá symbolizuje krásu a eleganciu. Jej veľké, nádherné kvety prilákajú pozornosť a prinášajú do záhrady kráľovský dotyk. Ľalie sú k dispozícii v rôznych farbách a tvoriť s nimi nádherne kompozície je veľmi jednoduché.

8. Chrizantéma (Chrysanthemum)

Chrizantémy sú kvitnúce trvalky, ktoré sú veľmi populárne po celom svete. Ich kvety prichádzajú v rôznych tvaroch a farbách, čo z nich robí ideálnu trvalku pre každý sezónny záhradný záhon. Chrizantémy sú často spojené s jeseňou a prichádzajú s obdobím, keď iné kvety už nekvitnú.