Cypruštek tupolistý Chamaecyparis obtusa

Druhy

Chairman- tento cypruštek je trpasličieho vzrtasu pričom ročne narastie iba 5 centimetrov. Má hadiace sa konáre, ktoré úplne pokrývajú husto rastúce zelené výhonky. Jeho kratučké lístočky podporujú jeho vzhľad bonsaju, je to veľmi nádherná skalková drevina.
Coralliformis Aurea- cypruštek taktiež trpasličieho vzrastu. Kornu má nepravidelnú, trochu ako spološtenú guľu. Koruna má teplú, zlatožltú farbu, pričom výhonky sú originálne skrútené, pokrivené, akoby polámané. Svojím zjavom dokáže perfektne zjemniť napätú strnulosť ostatných pravidelných ihličnanov.
Lycopodioides Aurea- pomaly rastúca odroda cyprušteka s maximálnou výškou 2 metrov. Jeho rast je nepredvídateľný korunu má niekde riedkú, inde zas hustú, alebo ju zdobia vyčnievajúce konáre. Svojím originálnym vzhľadom, preto veľmi upúta.
Nana Densa- jeho výhonky vytvárajú maličké vejáriky sýtej tmavo zelenej farby. Tvar koruny je sploštená guľa. Vďaka jeho pomalému rastu, iba 2 centimetre za rok, sa perfektne hodí do alpínia, alebo skalky.
Sun Flower- koruna je intenzívne zlatožltá v zime prechádza až do teplej oranžovej. Má kuželovitý tvar a vetvy vytvárajú akési poschodia. Táto odroda cyprušteka za rok vyrastie priemerne 20 centimetrov.
Crippsii- tento cypruštek je menej citlivý, ako iné odrody cypruštekov na sucho a je odolný voči spáleniu slnečným žiarením a taktiež voči mrazu. 
Nana Gracilis -Jeho základný druh pochádza z Japonska.  V Európe sa pestuje táto trpasličia odroda.  Jej konáre sú pokrútené, listy tupé, vejárovito rozložené. Tvar koruny je nepravidelný, je to vlastne krík s dominantým konárom vo vnútri. 

Cypruštek tupolistý