Filtre

Typ vzrastu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Eukalyptus

Dekoratívny a veľmi aromatický druh Eukalyptu na predaj. Eukalyptus nebeský gunii sa vyznačuje guľatými, modro - šedými listami s typickou eukalyptovou vôňou. Jedná sa o jeden z najodolnejších druhov Eukalyptu, ktorý vydrží mrazy až do -20°.

Eukalyptus - krásny strom s blahodárnymi účinkami

Eukalyptus je v našich domácnostiach stále obľúbenejší. Krásne vyzerá a zároveň blahodárne pôsobí na naše zdravie. Môžete ho pestovať ako izbovú rastlinu alebo ho umiestniť aj do vašej záhrady.

Éterický olej rastlina produkuje, aby ochránila svoje listy pred nenásytným hmyzom. Svieža vôňa eukalyptu tak pomôže uchrániť vašu záhradu, terasu alebo balkón pred náletmi komárov a iného hmyzu.

Ak sa rozhodnete pestovať eukalyptus ako izbovú rastlinu, nezabudnite ho dobre zalievať a udržiavať pôdu vlhkú. Ak do záhrady umiestnite eukalyptus, určite mu doprajte dostatok slnečného svetla a čerstvého vzduchu.

Nech už snívate o vytvorení relaxačnej záhrady plnej exotických rastlín, alebo hľadáte originálny prvk pre váš balkón, Eukalyptus vám poskytne dokonalý estetický zážitok.

Eukalyptus je pôvodom z Austrálie a jeho jedinečný vzhľad a vôňa ho robia obľúbeným nielen medzi záhradníkmi, ale aj medzi záhradnými dizajnérmi. Jeho široké listy sú známe pre svoju nádhernú modro-zelenú farbu, čo dodáva okoliu pocit sviežosti a živosti. Eukalyptus je skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po vytvorení tropickej atmosféry vo svojej záhrade.