Filtre

Substráty na okrasné dreviny a rastliny

Záhradné substráty sa vyznačujú vysokou kvalitou a unikátnym zložením pre podporu rastu veľa druhov okrasných rastlín a drevín. 

 
skladom 20 ks
bez DPH
9,90 €
vypredané
6,90
bez DPH5,75 €

Substrát pre rododendrony, azalky a vresy

Substrát pre rododendrony a azalky je špeciálne určený pre pestovanie rododendronov a azaliek. Je vhodný aj pre ďalšie kyslomilné rastliny.

Substrát pre okrasné dreviny

Okrasné dreviny určujú celkový ráz záhrady, poskytujú tieň, chránia pred vetrom a vedia vykúzliť zaujímavú atmosféru. Či už si vyberiete okrasné ihličnany, či okrasné listnáče, dôležité je použitie toho správneho substrátu, ktorý presne vyhovuje okrasným drevinám. Vyberajte substrát zložený z rašeliny a vyzretého kôrového humusu. Určeného na pestovanie okrasných drevín - ihličnatých aj listnatých stromov a kríkov ako sú smreky, borovice, tisy, borievky, tuje, cyprušteky, okrasné javory a pod.

Univerzálne substráty

Záhradné substráty predstavujú základ, bez ktorého sa väčšina rastlín pestovať nedá. Univerzálny substrát pre väčšinu zelených rastlín obsahuje kvalitnú zeminu, rašelinu a kôrový humus, čiže zložku vytvorenú rozkladom mulča z kôry stromov a tiež viaczložkové hnojivá.