Dulovec Chaenomeles x superba

Charakteristika

Dulovec je 1 meter vysoký a široký ker. Dulovec má husté konáre s lesklými tmavozelenými lístkami. Kvety má dulovec veľké a červené. Dulovec má plody podobné sploštenému jablku. Dulovec môžeme vysádzať do skupín okrasných drevín, ako tuja smaragd, tuja smaragd zlatá, tuja východná a všetky druhy drevín ako tuja západná. Tuja smaragd pôsobí ako krásne zátišie okrasnej dreviny dulovec. Dulovec nádherne vynikne pri tejto krásnej drevine tuja smaragd. Dulovec aj tuja smaragd sa výborne hodia do predzáhradiek, ako dreviny na záhon, ako dreviny na živý plot do skupinovej výsadby okrasných drevín. Dulovec taktiež ako tuja smaragd obľubuje slnečné miesta. Hodí sa ako kompozícia k nádhernej okrasnej  drevine jedľa kaukazská.

Druhy

Japonica- Tento dulovec, ako už napovedá názov pochádza z Japonska. Dulovec Japonica má 1 meter rozľahlé konáre, posiate ostňami. Listy má dulovec lesklé a tmavozelené, kvety tehlovočervené. Dulovec tiež rodí malé žlté, ale aromatické trpké jabĺčka. Dulovec sa môže vysádzať jednotlivo taktiež  ako tuja smaragd, ktorá je obľúbená na živý plot, alebo ako drevina solitér, ale aj do skupiny okrasných drevín. Priemerné množstvo zrážok je pre dulovec optimálne, presne tak ako pre jeho základný druh dulovec superba.
Fire Dance-  je opadavý ker vysoký 1-1,5m a široký do 1,3-2m. Má tmavozelené listy a sýto červené kvety. Kvitne od začiatku apríla až koniec mája, neskôr má jedlé plody. 
Orange Trail- Odroda nižšieho kríku s jemne akoby oranžovo zlatými kvetmi. Výborne sa hodí do skaliek alebo ako nižší živý plot.
Pink Lady- Taktiež opadavá odroda, ktorá má narozdiel od základného druho elegantne ružové kvietky ktoré vás zaujmú na prvý pohľad.