Populárne druhy stromov a kríkov magnólie

Často považovaná za klasický strom a krík symbolizujúci juh, Magnólia je pozoruhodne rozmanitý rod rastlín, ktorý zahŕňa mnoho druhov vhodných aj pre chladnejšie podnebie.

Populárne druhy stromov a kríkov magnólie

Stromy magnólie sú všeobecne známe tým, že majú veľké, kožovité listy a pôsobivé biele alebo ružové kvety, ktoré sa objavujú veľmi skoro na jar – často ešte predtým, ako listy. Magnólie môžu byť vždyzelené alebo opadavé, v závislosti od toho, kde rastú. Niektoré druhy sú viackmenné kríčkové rastliny, iné sú klasické vzpriamené stromy, ktoré sú pomerne mohutné. Niektoré druhy menia svoje rastové návyky v závislosti od klímy a prostredia. Je známe, že kvitnúca magnólia je obzvlášť voňavá. Hoci magnólia nerastie rýchlo, vaša trpezlivosť bude dobre odmenená.

Starostlivosť o magnólie

Magnólie nie sú náročné na pestovanie a medzi kvitnúcimi kríkmi sú do istej miery jedinečné v tolerancii k tienistým podmienkam. Ale ak ich plánujete zasadiť na dvore, stromy magnólie rastú najlepšie v pôde, ktorá má dobrú drenáž. Jarné hnojenie s pomalým uvoľňovaním je najlepšie, aby sa magnóliám darilo.

Tip

Magnólie majú vo všeobecnosti rady kyslú pôdu a ak máte neutrálnu alebo zásaditú pôdu, môžete ju pred výsadbou výrazne doplniť rašelinou, aby ste znížili pH. Budete však musieť pravidelne upravovať pH mulčovaním okolo rastliny borovicovým ihličím alebo iným kyslým mulčom alebo ju hnojiť kyslým hnojivom, aby bola rastlina zdravá.

V našom e-shope nájdete najkrajšie druhy Magnólie, ktoré obohatia vzhľad každej záhrady: