Najdlhšie kvitnúce kríky a stromy

Vyberáme pre vás stromy a kríky, ktoré môžu na jar a leto ozdobiť naše záhrady. Tieto sú navyše dlho kvitnúce, takže vám pravdepodobne vydržia až do jesene.

Kvitnúce kríky a stromy

Výber kvitnúcich stromov, kríkov a iných okrasných rastlín môže byť náročný. Často nebývajú ani najlacnejšie a tak je tu otázka, ktoré okrasné kríky či stromy vám za vaše peniaze spravia najväčšiu radosť? Najlepšie je vyberať tie, čo kvitnú najdlhšie. Nebudete mať potom potrebu vysádzať iné rastlinky, aby ste vyplnili prázdny priestor. Ako bonus vám navyše prilákajú rôzne opeľovače a dodajú vašej záhradke farbu.

Magnólia

Každú jar vytvára Magnólia nádherne voňajúce, krémovo sfarbené kvety a každý z týchto kvetov je obklopený zhlukom lesklých, večne zelených listov.

Drieň kvetnatý

Kvetnatý drieň je rýchlo sa šíriaci strom, ktorý vytvára vodorovné vetvy. Tie udržujú strom nádherný aj v zimných mesiacoch. Drieň má krásne, široké kvety, ktoré sú na jar jasne ružové a na jeseň červenofialové.

Zlatý dážď / zlatovka prostredná

Ľudovo ju poznáme aj ako zlatý dážď. Má neskutočne oslnivú, jasne žltú farbu. Zlatý dážď je jedným z prvých poslov jari a už v skorých mesiacoch vytvára prvé kvety. Je to opadavý ker, ale môžeme ho nájsť aj vo forme stromu. Väčšina ľudí ho pestuje ako neformálny živý plot, ale možno ho pestovať aj ako okrasný exemplár.

Hortenzia stromčeková

Hortenzia stromčeková je jedným z najtvrdších kríkov, ktoré môžeme pestovať. Každé leto produkuje veľké, biele kvety v tvare kužeľa. Tie sa potom zafarbia do červenohnedých odtieňov a takto vydržia až do príchodu zimy.

Sakura ozdobná

Existuje niekoľko druhov okrasných čerešní, ktoré v rôznych ročných obdobiach vytvárajú nádherné farby. Kvitnúce Sakury okrasné Čerešne sú stromy, ktoré dorastajú pomerne vysoko, takže sa môže ľahko stať, že z malého stromčeka bude v priebehu rokov výrazný solitér. Radi budete obdivovať jeho krásne, jemne ružové kvety, ktoré sa vytvárajú skoro na jar. Ale ani na jeseň sa nemusíte báť, že by stratila svoju krásu. Pri ochladení totiž listy zozlatnú a zmenia sa na tzv. Šumivé zlato (vďaka vanúcemu vetru to tak skutočne vyzerá a znie).

Škumpa vlasatá

Škumpu vlasatú možno pestovať buď ako strom, alebo ako okrasný ker. V obidvoch prípadoch, budete radi za to, ako dlho vydržia farby a kvety tohto stromu. Na začiatku leta vytvára drobné kvety, ktoré vydržia naozaj veľmi dlhú dobu a jej jedinečný, dymový vzhľad vám zase ozdobí záhradu po celú jeseň.

Ďalšie dlho kvitnúce stromy a kríky:

  • Rododendron / Azalka
  • Mandľa kvitnúca
  • Pagaštan
  • Ruža (ker)
  • Orgován
  • Hloh