Filtre

Typ vzrastu

Farba kvetu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Hortenzia - Okrasné kríky do záhrady

Hortenzia je opadavý ker s prekrásnym kvetenstvom, ktoré kvitne od júla až do konca septembra. Existujú rôzne farby - modrá, ružová, biela, žltá a iné. Hortenzia v našich podmienkach dorastá bežne do výšky cca jedného metra. Hortenzie na kmienku majú výšku 150 cm. 

12,00 €
skladom 95 ks
7,99
bez DPH6,66 €
35,00 €
skladom 32 ks
9,90
bez DPH8,25 €

Hortenzia sa hodí sa do skupinových výsadieb, ale krásna bude aj samostatne, ak si vystačíte s jednou farbou. Najlepšie sa hortenzii darí v polotieni. Potrebuje vlhkú pôdu, takže ju je počas sucha potrebné zalievať.

Hortenzie môžeme pestovať vo voľnej pôde, aj v nádobách na terasách a balkónoch. Kvitnú od leta až do neskorej jesene, milujú polotieň a dokonca kvety Hortenzie sa dajú aj sušiť.

Vďaka veľkým zoskupeniam kvetov patrí hortenzia (Hydrangea) k najobľúbenejším kvitnúcim záhradným rastlinám. Takýto kvitnúci ker sa hodí aj ako široký živý plot. Hortenzie tiež priťahujú pozornosť v kvetináčoch na balkóne alebo na terase. Biele, ružové, červené alebo modré kvety mrazuvzdorných hortenzií vykvitajú v lete, na jeseň menia farbu a sú dekoratívne až do zimy. Kvety hortenzií sa tiež dajú použiť do kytíc zo sušených kvetov. Chcete si kúpiť rastliny hortenzie? Nájdite si svoju obľúbenú Hortenziu a jednoducho si ju objednajte online.