Filtre

Typ vzrastu

Farba kvetu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Hortenzia - Okrasné kríky do záhrady

Hortenzia je opadavý ker s prekrásnym kvetenstvom, ktoré kvitne od júla až do konca septembra. Existujú rôzne farby - modrá, ružová, biela, žltá a iné. Hortenzia v našich podmienkach dorastá bežne do výšky cca jedného metra. Hortenzie na kmienku majú výšku 150 cm. 

39,00 €
skladom 278 ks
29,99
Kúpiť
bez DPH24,99 €
59,00 €
skladom 244 ks
29,99
Kúpiť
bez DPH24,99 €

Hortenzia sa hodí sa do skupinových výsadieb, ale krásna bude aj samostatne, ak si vystačíte s jednou farbou. Najlepšie sa hortenzii darí v polotieni. Potrebuje vlhkú pôdu, takže ju je počas sucha potrebné zalievať.

Hortenzie môžeme pestovať vo voľnej pôde, aj v nádobách na terasách a balkónoch. Kvitnú od leta až do neskorej jesene, milujú polotieň a dokonca kvety Hortenzie sa dajú aj sušiť.

Vďaka veľkým zoskupeniam kvetov patrí hortenzia (Hydrangea) k najobľúbenejším kvitnúcim záhradným rastlinám. Takýto kvitnúci ker sa hodí aj ako široký živý plot. Hortenzie tiež priťahujú pozornosť v kvetináčoch na balkóne alebo na terase. Biele, ružové, červené alebo modré kvety mrazuvzdorných hortenzií vykvitajú v lete, na jeseň menia farbu a sú dekoratívne až do zimy. Kvety hortenzií sa tiež dajú použiť do kytíc zo sušených kvetov. Chcete si kúpiť rastliny hortenzie? Nájdite si svoju obľúbenú Hortenziu a jednoducho si ju objednajte online.

Črepníková hortenzia: Očarujúca krása terasy a záhrady

Črepníková hortenzia je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať krásne kvety a farby vo svojom okolí bez náročných záhradníckych prác. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že ju môžete jednoducho pestovať v črepníkoch, čo z nej robí ideálnu voľbu pre balkóny, terasy či malé záhrady.

V našom e-shope nájdete širokú paletu odrôd črepníkovej Hortenzie, aby ste si mohli vybrať tú najvhodnejšiu podľa vášho vkusu. Ponúkame hortenzie v rôznych farbách a veľkostiach, od klasických bielej a modrej, až po originálne fialové a ružové odtiene.

Hortenzie - Kráľovné kvetov, ktoré vám očaria

Hortenzie sú nádherné kvety, ktoré sú obľúbené nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoju jedinečnosť. Ich farebné kvety sa vyskytujú v rôznych odtieňoch od bielych a ružových až po modré a fialové a v rôznych tvaroch. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú pridať niečo výnimočné do svojej záhrady.

Hortenzia je okrem svojej krásy aj veľmi odolný kvet, ktorý môže rásť v rôznych klimatických podmienkach. Hortenzie sú však najlepšie známe svojou schopnosťou kvitnúť po celé leto, čo ich robí obľúbenými medzi záhradkármi.

Hľadáte skvelú cenu na hortenzie?

Hortenzia je jednou z najobľúbenejších záhradných kríkov. Prichádzajú v rôznych farbách, vrátane ružovej, modrej a fialovej. Hortenzie sú známe svojimi veľkými, nápadnými kvetmi a schopnosťou prosperovať v tienistých oblastiach.