Filtre

Typ vzrastu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Hortenzia - Okrasné kríky do záhrady

Hortenzia je opadavý ker s prekrásnym kvetenstvom, ktoré kvitne od júla až do konca septembra. Existujú rôzne farby - modrá, ružová, biela, žltá a iné. Hortenzia v našich podmienkach dorastá bežne do výšky cca jedného metra. Hortenzie na kmienku majú výšku 150 cm. 

Hortenzia sa hodí sa do skupinových výsadieb, ale krásna bude aj samostatne, ak si vystačíte s jednou farbou. Najlepšie sa hortenzii darí v polotieni. Potrebuje vlhkú pôdu, takže ju je počas sucha potrebné zalievať.

Hortenzie môžeme pestovať vo voľnej pôde, aj v nádobách na terasách a balkónoch. Kvitnú od leta až do neskorej jesene, milujú polotieň a dokonca kvety Hortenzie sa dajú aj sušiť.

Vďaka veľkým zoskupeniam kvetov patrí hortenzia (Hydrangea) k najobľúbenejším kvitnúcim záhradným rastlinám. Takýto kvitnúci ker sa hodí aj ako široký živý plot. Hortenzie tiež priťahujú pozornosť v kvetináčoch na balkóne alebo na terase. Biele, ružové, červené alebo modré kvety mrazuvzdorných hortenzií vykvitajú v lete, na jeseň menia farbu a sú dekoratívne až do zimy. Kvety hortenzií sa tiež dajú použiť do kytíc zo sušených kvetov. Chcete si kúpiť rastliny hortenzie? Nájdite si svoju obľúbenú Hortenziu a jednoducho si ju objednajte online.

Črepníková hortenzia: Očarujúca krása terasy a záhrady

Črepníková hortenzia je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať krásne kvety a farby vo svojom okolí bez náročných záhradníckych prác. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že ju môžete jednoducho pestovať v črepníkoch, čo z nej robí ideálnu voľbu pre balkóny, terasy či malé záhrady.

V našom e-shope nájdete širokú paletu odrôd črepníkovej Hortenzie, aby ste si mohli vybrať tú najvhodnejšiu podľa vášho vkusu. Ponúkame hortenzie v rôznych farbách a veľkostiach, od klasických bielej a modrej, až po originálne fialové a ružové odtiene.

Hortenzie - Kráľovné kvetov, ktoré vám očaria

Hortenzie sú nádherné kvety, ktoré sú obľúbené nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoju jedinečnosť. Ich farebné kvety sa vyskytujú v rôznych odtieňoch od bielych a ružových až po modré a fialové a v rôznych tvaroch. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú pridať niečo výnimočné do svojej záhrady.

Hortenzia je okrem svojej krásy aj veľmi odolný kvet, ktorý môže rásť v rôznych klimatických podmienkach. Hortenzie sú však najlepšie známe svojou schopnosťou kvitnúť po celé leto, čo ich robí obľúbenými medzi záhradkármi.

Hľadáte skvelú cenu na hortenzie?

Hortenzia je jednou z najobľúbenejších záhradných kríkov. Prichádzajú v rôznych farbách, vrátane ružovej, modrej a fialovej. Hortenzie sú známe svojimi veľkými, nápadnými kvetmi a schopnosťou prosperovať v tienistých oblastiach.