Filtre

Typ vzrastu

Farba kvetu

Farba listu/ihličia

Typ listu/ihličia

Azalky - pestovanie a predaj

Neobyčajná krása v zime kvitnúcich azaliek ich radí k najobľúbenejším rastlinám.

Azalky skrášlia vašu záhradu nádhernými kvetmi rozmanitých farieb. Vyniknú ako pôsobivé solitéry a krásne sa budú vynímať aj v skupinách či na skalke.

Azalky sú bohato vetvené okrasné kríky, ktoré u najmenších druhov dosahujú výšky iba desať centimetrov a pri najvyšších aj cez dva metre. Sú obrastené stredne veľkými či drobnými, matnými alebo lesklými, pevnými, zelenými listami riedko zarastenými chĺpkami, ktoré sa vyskytujú často aj na kvetoch a semenných porastoch.

Azalky majú špecifické požiadavky na stanovište a pretože sú nádhernou a dlhodobou ozdobou našich záhrad, mali by sme im vybrať miesto s dôkladnou starostlivosťou a premyslieť, kam ich zasadiť. Podľa odrody vyžaduje azalka slnečné miesto, polotieň alebo aj zatienené stanovište, ale pozor musíme dbať hlavne na kvalitu pôdy!

Azalky sa dajú kombinovať s inými rastlinami

Ak túžite po upravenej záhrade, v ktorej bude niečo kvitnúť po celý rok, určite do výsadby zaradíte aj azalky, kríky, ktoré sú veľakrát v záhradách nedocenené.

Pritom azalky sú vo veľkej miere využívanými druhmi pri zladení prechodu medzi trvalými rastlinami a vyššími stromami. Môžu pomôcť pri členení záhrady na rôzne časti, zakrývajú menej vzhľadné miesta alebo sú krásnym pozadím pre niektoré nižšie trvalky.

Výhody japonskej azalky

  • Pestrý výber farebných variantov azalky
  • Pomaly rastúci okrasný ker
  • Stačí jej kyslá pôda a občasné prihnojenie